член на Съвета на директорите на "Евротръст Технолъджис" АД
Проф. д-р Георги Димитров е член на Съвета на директорите на „Евротръст Технолъджис“ АД, управляващ съдружник на Адвокатско дружество „Димитров, Петров и Ко.”, учредител и председател на Фондация „Право и Интернет”.
Той е първият, получил академичното звание „професор по ИКТ право“ в България и е преподавател във водещи български университети и образователни институции – Университет по библиотекознание и информационни технологии, Софийски университет „Св. Климент Охридски“, Технически университет, Университет за национално и световно стопанство, Великотърновски университет „Св. Св. Кирил и Методий“ и Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“.
Притежава докторска степен от Католическия Университет в Льовен, Белгия и специализира в Академията по американско и международно право в Далас, Тексас. Проф. Димитров е член на множество професионални правни организации от национално и международно значение и към момента е регионален представител за България на Международната асоциация по право на информационните и комуникационни технологии – ITechLawAssociation.
С повече от 20-годишен професионален опит, той е многократно определян като световно признат водещ специалист от различни международни юридически издания и директории. В продължение на много години проф. Димитров консултира проспериращи компании, държавни институции и неправителствени организации, които участват във формирането на ключови политики. Като председател на Центъра по право на информационните и комуникационни технологии, проф. д-р Димитров е водещ експерт и ръководител на множество работни групи, разработили съвременното българско законодателство в областта на информационните и комуникационни технологии.
В качеството си на признат учен и изследовател, проф. Димитров често участва като лектор и панелист в събития на академични институции, международни форуми и конференции. От години обучава адвокати, съдии, прокурори, следователи, юрисконсулти и държавни служители относно правните проблеми при прилагането на законодателството в областта на електронната търговия, електронното управление, електронното правосъдие, електронното здравеопазване, електронните финанси и компютърните престъпления. Автор е на множество книги, наръчници, статии и коментари в областта на правото на информационните и комуникационни технологии.